Centrum Medczne Panaceum sp. z o.o. jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej działającym nieustanie od 01.01.2000 roku. Przez lata istnienia ugruntowaliśmy swoją pozycję na rynku medycznym Powiatu Pszczyńskiego.

DIAGOSTYKA ZAKAŻEŃ WIRUSAMI HEPATOTROPOWYMI ORAZ HIV

Zakażenia wirusowe człowieka szerzące się m.in. poprzez kontakt z zakażoną krwią, obejmujące głównie zakażenia wirusem HIV oraz wirusami hepatotropowymi HBV i HCV, są niekwestionowanym najważniejszym problemem zdrowia publicznego. Stanowią one ogólnoświatowy problem kliniczny, epidemiologiczny i społeczny. Objawy zakażenia wirusami HIV, HCV i HBV są zazwyczaj mało charakterystyczne lub niewyraziste (np. złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie, osłabienie, nudności, objawy paragrypowe), a zakażona osoba nieświadomie stanowi potencjalne zagrożenie dla innych.

Dlatego niezwykle istotne jest wczesne i właściwe rozpoznanie zakażenia oraz rozpoczęcie odpowiedniego leczenia, co daje szansę na znaczną poprawę jakości i długości życia osoby zakażonej.

W Laboratorium istnieje możliwość wykonania badań w kierunku zakażeń wirusem HIV oraz wirusami hepatotropowymi. Zastosowanie technik biologii molekularnej pozwala na szybkie i specyficzne wykrycie materiału genetycznego wirusa. Ponadto możliwe jest określenie liczby jego kopii, co ma szczególne znaczenie przy kwalifikowaniu chorego do leczenia oraz monitorowaniu skuteczności terapii. Istnieje także możliwość określenia genotypu wirusów hepatotropowych, co dostarcza istotnych informacji prognostycznych dotyczących postępu zapalenia wątroby, powikłań oraz przewidywanej skuteczności leczenia. W świetle wysokiej toksyczności chemoterapeutyków przeciwwirusowych i zjawiska powstawania lekooporności, istotne jest określenie wrażliwości na niektóre leki stosowane w terapii zakażeń HBV i HIV.

 
 

CM Panaceum | Badania Diagnostyczne Nowości w Panaceum

 • Certyfikat ISO 9001:2009:

  W dniu 15.10.2014 otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający wdrożenie i stosowanie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą:
  PN-EN ISO 9001:2009. więcej...
 • Cenniki badań laboratoryjnych:

  Od początku nowego roku cenniki badań laboratoryjnych dostępne są w laboratorium lub pod numerem tel.: + 48 32 210 1035
 • Aktualizacja zakresu badań genetycznych:

  Laboratorium Analityczne poszerzyło zakres wykonywanych badań genetycznych więcej...

Jak przygotować się do pobrania krwi ?

Podstawowe informacje dla pacjenta odnośnie poboru krwi w naszym laboratorium analitycznym.

Jak przygotować się do badania moczu ?

Ważne informacje oraz instrukcje dla pacjentów chcących przygotować się do badania moczu.

Imie oraz Nazwisko: Adres email: Wiadomość:
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Centrum Medyczne PANACEUM Sp.z o. o. w Pszczynie

ul. Batorego 28 43-200 Pszczyna
ul. Dobrawy 7A 43-200 Pszczyna
Centrum Medyczne Panaceum sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone 2007 - 2020